Şerit Komutlarını Atla

KULÜP TARİHİMİZ

1999  Basketbol için ilk tohumların atılması.

2001  Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü çatısı altında 3 sezon.

2003  4 sporcumuzun Fenerbahçe Spor Kulübüne burslu olarak transferi.


2004  Gebze Sporun daveti ile başlayan Gebze Spor yılları.

2004  Erkekler Bölgesel  Basketbol Ligine katılım.

2005 Gebze Gençlerbirliği bünyesine katılım

2005 Hyundai Gör-Tan ile sponsorluk

 

2011 Kulüp adının Gebze Gençler Birliği olarak değiştirilmesi.

 

  Yıl 2011…

Oniki yıldır aralıksız süren yürüyüşümüzün bize kazandırdığı tecrübe ve bilgi birikimi, önceliği futbol olan kulüpler çatısı altında bir adım sonrasının mümkün olmadığını göstermiştir. Üstelik sahip olduğu potansiyele rağmen yıllardır İstanbul ve İzmit’in gölgesinde kalan Gebzemizde fırsat verilen gençlerimizin sunduklarından aldığımız ilham bizlere farklı pencereler açtı.

 

İşte tam da bu noktada filizlenen Gebze Basketbol Spor Kulübü; bu düşünce ve heyecana sahip basketbol gönüllüsü ile kuruldu.

 

Gerek nüfus gerekse sanayileşme açısından çoğu ilden büyük olan Gebzemizde, sportif ve sosyal etkinliklere duyulan eksiklik herkes tarafından bilinen bir gerçektir.

 

Spor yalnızca futboldan ibaret değildir. Dokuz yıldır nice şampiyonluklara imza atan Gebzeli yetenekli gençlerimiz bize bunu her defasında yeniden hatırlattı. Tüm zorlukları aşarak yürüdükleri yolda, gençlerimiz bölgemizin sanayici ve iş adamlarından destek beklemektedir.

 

Bölgemizde bulunan futbol kulüplerinin bir futbolcu için tek kalemde harcayabildiği tutarlar göz önüne alındığında, Gebze’nin kendi çocuklarının hayallerinin gerçekleşmesi kaçınılmazdır.

Şimdi yeni şeyler söyleme zamanı…

 

Şimdi daha iyi işler başarma zamanı…

 

Şimdi Gebze’de spor zamanı…

 

Bu Hedef Doğrultusunda Tüm Paydaşlarımızın

 

Katkılarını Bekliyoruz...

Gebze Gençler Birliği Spor Kulübünün Amacı Nedir ?

Türk sporuna ruhsal ve bedensel yönden sağlıklı sporcular yetiştirmek “Çağdaş”anlayışını ve ahlakını olgunlaştırmak misyonu ile kuruldu. Öyleki bu hedefler derneğin kuruluş tüzüğünün ilk satırlarını oluşturdu.

 

•         Gebze de İlköğretim ve Lise Çağındaki Çocukları Bir Çatı Altında Toplayarak Sosyal Ortam Yaratmak;

•         Gençleri Spora ve Basketbola Yönlendirip, Bedensel ve Zihinsel Gelişimlerine Katkıda Bulunmak;

•         Gençleri, Sonu Olmayan Kötü Alışkanlıklardan Uzak Tutabilmek;

•         Spor Kulübü Olmasından İtibaren, 2008-2009 Sezonunda Basketbol,Boks,Atletizm ve Voleybol Branşlarında da Tüm Kategorilerde Müsabakalara Katılma Hedefi Gerçekleştirilmiştir. Önümüzdeki Yıllarda Tüm Branşlarda Eğitim Vermek ve Müsabakalara Katılmak Hedeflerimiz Arasındadır.

•         Gerek nüfus gerekse sanayileşme açısından çoğu ilden büyük olan Gebzemizde, sportif ve sosyal etkinliklere duyulan eksiklik herkes tarafından bilinen bir gerçektir.

•           Spor yalnızca futboldan ibaret değildir. Dokuz yıldır nice şampiyonluklara imza atan Gebzeli yetenekli gençlerimiz bize bunu her defasında yeniden hatırlattı. Tüm zorlukları aşarak yürüdükleri yolda, gençlerimiz bölgemizin sanayici ve iş adamlarından destek beklemektedir.

•           Bölgemizde bulunan futbol kulüplerinin bir futbolcu için tek kalemde harcayabildiği tutarlar göz önüne alındığında, Gebze’nin kendi çocuklarının hayallerinin gerçekleşmesi kaçınılmazdır.

•          Gelinen nokta itibari ile alt yapılarda bir süreklilik sağlanmış ve çocuklarımızın   sahip oldukları potansiyeli hem il düzeyinde hemde bölge düzeyinde gösterebilmişlerdir.

•          Bugüne kadar kısıtlı ve yarım kalan imkanlar ile yapılmaya çalışılan bölgesel lig gerek bütçe gerekse yaş olarak büyük takımlar ile başa baş mücadeleler verilmiş, hatta onların önüne geçilmiştir.

•           Doğru planlama ve doğru yatırımlar-destekler ile hedefimizin uzak olmadığını biliyoruz.

 
     
Untitled 1

.

.

.