Şerit Komutlarını Atla

GENÇLERBİRLİĞİ SPOR KULÜBÜ' NE HOŞ GELDİNİZ

Gebze Gençler Birliği Spor Kulubü Kimdir ?

 1999 dan günümüze...

17 Ağustos’ta yaşanan felaketten sonra bölgedeki çocukları rehabilite amacı ile başlayan çalışmalarımız, zaman içerisinde çocukların sergilediği gelişim sonucunda Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü çatısı altında hız kazanmış ve 2001-2003 yılları arasında Kocaeli altyapı basketbol liglerinde şampiyonluklar elde edecek seviyeye ulaşmıştır.

Gebze’de yetişen ve şampiyonluk apoleti takan çocuklarımız ile kulüp seviyesindeki başarılarının yanında okullar düzeyinde de şampiyonluklar yaşadık.

Gelinen nokta Türkiye çapındaki kulüplerin de dikkatini çekmiş ve biri kız olmak üzere dört sporcumuz Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından burslu olarak transfer edilmiştir.

Yapılan bu çalışmalardan sonra, Okul Tabanlı Spor Kulübü olma amacıyla, okul spor kulüpleri mantığını biraz daha ileriye götürerek birkaç okul idarecisinin de katılımıyla farklı bir görev üstlenmiştir.

Spor kulübü Gebze’de bulunan 4 ilköğretim okulu ( Osmangazi İlköğretim Okulu, Mustafa Üstündağ İlköğretim Okulu, Yunus Emre İlköğretim Okulu, Barış Mahallesi İlköğretim Okulu) yöneticilerinin katılımı ile yeni yönetimini oluşturmuştur.

Gebze Gençler Birliği Spor Kulübü, 2011 yılına kadar faaliyetlerine Gebze Basketbol Spor Kulübü olarak devam etmiş, 2011 yılı olağan genel kurulunda isim değişikliği kararı ile ismini Gebze Gençler Birliği Spor Kulübü olarak değiştirmiştir.

Başarılarımız

Az zamanda çok işler başardık...

2004-2005 Sezonu Altyapı Dereceleri 

Minik Erkekler Kocaeli şampiyonluğu. Ø Küçük Erkekler Kocaeli İkinciliği Ø Yıldız Erkekler Kocaeli İkinciliği

2005-2006 Sezonu Altyapı Dereceleri

 Minik Erkekler Kocaeli Üçüncülüğü Ø Küçük Erkekler Kocaeli Şampiyonluğu Ø Yıldız Erkekler Kocaeli Dördüncülüğü Ø Genç Erkekler Kocaeli Şampiyonluğu Ø Genç Erkekler Marmara Bölge İkincisi

2006-2007 Sezonu Altyapı Dereceleri

 Kocaeli Minik Erkekler İkinciliği, Ø Küçük Erkekler Kocaeli Şampiyonluğu 2006-2007 Sezonu Altyapı Dereceleri Ø Yıldız Erkekler Kocaeli Üçüncülüğü, Ø Genç Erkekler Kocaeli İkinciliği,

2007 – 2008 Sezonundaki Altyapı Dereceleri

 Küçük Erkekler Kocaeli Üçüncülüğü, Ø Yıldız Erkekler Kocaeli İkinciliği Ø Genç Erkekler Play-Off oynama başarısını gösterdi. Ø Genç Erkekler Kocaeli İkinciliği

2009 – 2010 Sezonundaki Altyapı Dereceleri

 Ø Küçük Kızlar Basketbol Kocaeli ikinciliği 2010 – 2011 Sezonundaki Altyapı Dereceleri; Ø Küçük Kızlar Voleybol Türkiye Sekizinciliği (Mutlukent İlköğretim Okulu) Ø Yıldız Erkekler Hentbol Türkiye Finali Oynama (Osmangazi İlköğretim Okulu) Ø Küçük Kızlar Basketbol Kocaeli ikinciliği

     
Untitled 1

.

.

.